Mezőgazdasági terület, állomány felmérés
Legyen szó egyszerű RGB alapú képalkotásról vagy Multispektrális felmérésről a ránk bízott feladatot időben, precízen végezzük el.
Mire is jó?
Sok esetben a tábla hibákból eredendően termés veszteséget kell realizálnunk. Ezek a veszteségek adódhatnak:
-Talajhibából
- Tulzott víznyomásból
- Károsítóval fertőzött szelvényből stb.
Ahhoz hogy ezeket időben azonosítani tudjuk a kisméretű felmérő drónok használata az ideális.
Differenciált talajmintavétel.
A térképezési adatok feldolgozása során számos egyéb információt is ki tudunk nyerni.
Például a különböző talajtípusok meghatározhatóak a táblán belül így a talajmintavétel célzottan a hibákra fókuszálva történhet.
A tápanyagutánpótlás így optimalizálható jelentős input anyag és költség megtakarítás elérhető.
Shapefile, KMLfile, GeoJSON létrehozása
Felmérjük, majd megrajzoljuk a szántóföldi és egyéb területi határokat, így az elemzés célzottan a célterüóletekre történik meg. A shapefileokat geodéziai pontossággal, de akár RTK centiméter pontossággal is meg tudjuk határozni.
Digitális felületmodell létrehozása (DSM)
Információval szolgálunk az öntözés várható hatékonyságáról, továbbá pontosan meg tudjuk határozni az eróziónak kitett területeket a szántóföld magassági modelljével GeoTIFF fileformátumban.
Vegetációs index létrehozása
Felméréseinkkel meghatározott vegetációs indexlistát, például NDVI-t, VARI stb., vagy egyedi indexképleteket jelenítünk meg a termények állapotának meghatározásához GeoTIFF fileformátumban.
Precíziós és Zóna térkép létrehozása
A vegetációs indexképekből származó információk alapján zónatérképeket hozunk létre, továbbá a zónatérképek felhasználásával változó dózisú kijuttatási tervet készítünk.
Orthomosaic létrehozása
A szántóföldek, területek részletgazdag, nagyfelbontású ábrázolása, amely segít a problémák nemmegfelelőségek felderítésében és azonosításában. (GSD)
Vegetációs indexek
NDVI: Ez az index a közeli infravörös sáv és a reflexiós érték közötti különbség aránya. A növényzet klorofilltartalmának leggyakrabban használt mutatója, amely a növényzet növekedéséről és tápanyagtartalmáról ad tájékoztatást. Ez az index használható a növényzet növekedési állapotának és a növényzet borítottságának nyomon követésére.
GNDVI: A GNDVI zöld sávot használ az NDVI-ben használt piros helyett. A zöld sáv a felszíni GNDVI-t jelöli, amely a zöld növényi lombkorona borításának mutatója. A GNDVI megmutatja, hogy a növényzet vízhiányos, tápanyaghiányos-e, vagy az érés utáni biomassza-visszaesésben szenved.
NDRE: Az NDRE rededge sávot használ az NDVI-ben használt piros helyett. Ez a vörös élsáv egy spektrális régió a vörös spektrumtól a közeli infravörös spektrumig terjedő átmeneti zónában. Az NDRE használható a növényzet kezelésére olyan változók alapján, mint a klorofill és a cukortartalom.
LCI: A levelek klorofilltartalma fontos mutató a vegetáció növekedésének és terméshozamának értékeléséhez. Ez egy mutató is a növények tápanyag-stresszének, betegségeinek, növekedésének és öregedésének értékelésére.
OSAVI: A talajhoz igazított vegetációs index az NDVI-n és a vonatkozó megfigyelési adatokon alapul. Ezt az indexet a talajviszonyok növényzetre gyakorolt hatásának kiküszöbölésére használják.